UŽITE SI KULTÚRU TAK BEZPEČNE AKO SA LEN DÁ, VYUŽITE PRÍJEMNÉ, ZAUJÍMAVE PONUKY NÁŠHO MÚZEA

Milí naši návštevníci, od 19. 5. 2020 sme znovu otvorili bránu Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi. V Provinčnom dome v Spišskej Novej Vsi na vás čaká bohatá ponuka výnimočných výstav:

PROVINČNÝ DOM V SNV – HISTÓRIA

Viete o tom, že sú po vyše 150 rokoch v priestoroch Provinčného domu opätovne prezentované podoby všetkých prvých funkcionárov a richtárov Provincie XVI spišských miest z roku 1775? Ak nie, prijmite pozvanie do historickej expozície. Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi sprístupňuje historickú expozíciu bezplatne pre zdravotne znevýhodnených ľudí (vozičkárov s doprovodom). Projekt Reštaurovanie zbierky portrétov richtárov spišských miest podporila Nadácia VÚB.

small image small image

ANNA MATZOVÁ & ateliér Matz a spol.

Dámy a páni nasaďte si klobúky a preneste sa v čase! Príďte a odfoťte sa v našom historickom fotoateliéri, ktorý bol súčasťou života novovešťanov viac ako 50 rokov. Výstava prezentuje akvizičnú činnosť múzea za posledných 5 rokov.

small image small image

STO ROKOV BEZ ŠTEFÁNIKA

Naša výstava sa venuje pohnutému životu, práci, poslaniu a tragickej smrti, ako aj rodine generála M. R. Štefánika – významného slovenského vedca a politika.

small image small image

DVOJNÍCI – MENOVCI Z PRÍRODY

Pozývame vás na unikátnu výstavu dvojníkov z ríše húb, rastlín a živočíchov, ktorých spája rovnaké pomenovanie alebo základ slova. Spoznáte napríklad rastlinu orlíček obyčajný, ktorej kvetná ostroha svojím tvarom pripomína zobák orla skalného.

small image small image

OD BABIČKY NA BOĽAČKY

Výstava o liečivých rastlinách predstaví bohatstvo, ktoré nám príroda poskytuje v podobe liečivej sily bylín. Nahliadnete do kuchyne ľudovej bylinkárky, prejdete popri pestrofarebnej lúke a zacítite vôňu všakovakých byliniek. Tešíme sa na vás od utorka do piatku v čase od 10.00 do 15.00 hod a počas nedele od 13.00 do 17.00 hod. Navštívte nás a podporte svoje obľúbené múzeum.

small image small image

OTVÁRAME PRE VÁS AJ EXPOZÍCIU HISTORICKÉHO NÁBYTKU V KAŠTIELI RODU MÁRIÁSSY V MARKUŠOVCIACH SPOLOČNE S PREHLIADKOU FRANCÚZSKEHO PARKU A JEDINEČNEJ EXPOZÍCIE KLÁVESOVÝCH HUDOBNÝCH NÁSTROJOV V LETOHRÁDKU DARDANELY

OSUDY MÁRIÁSSYOVCOV Z MARKUŠOVSKÉHO KAŠTIEĽA

Výstava venovaná histórii a súčasnosti rodiny Máriássy z markušovského kaštieľa, ktorá predstaví zaujímavé a jedinečné zbierkové predmety z časti pozostalosti Pála Máriássyho. Vstupné je zahrnuté v rámci prehliadky Expozície historického nábytku kaštieľa.

small image small image

V Markušovciach vás očakávame od utorka do soboty v čase 9.00 – 14.00 hod. s posledným vstupom o 14.00 hod.

NAŠE KULTÚRNE PONUKY BEZ RIZIKA ROZŠÍRIME V MESICI JÚN 2020

MDD oslávime spolu s našimi najmenšími návštevníkmi.

PODUJATIE PRE NAJMENŚÍCH 30. 5. 2020 o 14.00 hod.

Čítaná rozprávka pod dubom pre najmenších. Strávte príjemný piknik vo francúzskom parku, prineste si deky a košík s dobrotami,zabavte sa svojimi deťmi.

Ponuka platí aj počas celého mesiaca jún na objednávku.

small image small image

OTVORÍME VÁM NOVÚ PRÍRODOVEDNÚ VÝSTAVU V NÁRODOPISNOM MÚZEU V SMIŽANOCH A STÁLE EXPOZÍCIE.

small image small image

EXPOZÍCIU ĽUDOVEJ KULTÚRY STREDNÉHO SPIŠA, EXPOZÍCIU RODNÉHO DOMU KPT. J. NÁLEPKU

small image small image

Kontaktné údaje pre jednotlivé pobočky

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi

  • Tel: +421 53 442 37 57
  • E-mail: lektorky@muzeumspisa.com

Kaštieľ a letohrádok Dardanely v Markušovciach

  • Tel: +421 917 746 339
  • E-mail: kastiel@muzeumspisa.com

Národopisné múzeum v Smižanoch

  • Tel: +421 917 746 336
  • E-mail: narodopis@muzeumspisa.com

Sledujte nás na sociálnych sieťach