Magická sedmička v Múzeu Spiša v Spišskej Novej Vsi
(1. 5 – 7. 5. 2021)

Milí návštevníci, Vaše obľúbené múzeum je opäť otvorené s množstvom noviniek v 4 expozíciách a ponukou 5 zaujímavých výstav v Spišskej Novej Vsi, Markušovciach a Smižanoch. V sobotu 1. mája začíname letnú turistickú sezónu, teda Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi, kaštieľ a letohrádok Dardanely v Markušovciach budú pre Vás otvorené aj počas víkendov.

Lukratívnu ponuku sme pre svojich návštevníkov pripravili v piatok 7. mája 2021, aby sme si pripomenuli deň 70. výročia vzniku (7. 5. 1951) Múzea Spiša v Spišskej Novej Vsi. Múzeum môžete navštíviť v tento deň za symbolické vstupné 0,70 eur. Každý 7. návštevník dostane pozornosť a 70. návštevník získa najnovšiu publikáciu z vlastnej publikačnej činnosti „Vlastivedný zborník Spiš 10“. Keďže sedmička je magickým číslom, ponúkame Vám interaktívne prehliadky a 7 jednoduchých úloh, za ktorých správne vyriešenie môžete získať set tematických pohľadníc venovaných fotoateliéru Matz & spol. Menších návštevníkov zabavia pracovné listy pripravené k jednotlivým prírodovedným výstavám a odmenou pre deti je pexeso.

A kde nás nájdete? Sídlom Múzea Spiša je jedinečný, 7 storočí existujúci objekt Provinčný dom situovaný v historickom centre mesta Spišská Nová Ves. V Markušovciach Vás privítajú sprievodcovia v historických kostýmoch, aby umocnili Váš zážitok z prehliadky kaštieľa, Francúzskeho parku a letohrádku Dardanely.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Plagát k podujatiu